ОШ“Ђура Јакшић“ Зрењанин – Српска гимназија „Доситеј Обрадовић“ Темишвар

Од 2010. године наша школа је партнер у пројекту чији је носилац Српска гимназија „Доситеј Обрадовић“ из Темишвара. У јуну месецу најмлађи ученици учествују у Међународном фестивалу “Дечије срце“ („Inimа de copil“), где кроз игру и песму представљају културу и национално обележје наше земље, тачније нашег завичаја Баната. У прелепом темишварском Парку ружа друже се и уживају у различитости која спаја децу из Румуније, Мађарске, Немачке, Шпаније, Пољске, Словачке, Србије… Добри и љубазни домаћини организују и спортска такмичења, у којима смо некада добри а некада донесемо златна одличја.

DecijeSrce1DecijeSrce2   DecijeSrce3

DecijeSrce4   DecijeSrce5   DecijeSrce6

Наши ученици увек су радо примљени у кућама својих румунских вршњака, али исто тако знамо и ми да узвратимо гостопримство. 2012. године ученици и наставници из Темишвара били су учесници манифестације „Европско село“ коју су организовале школе на територији наше општине.

EvropskoSelo1  EvropskoSelo2   EvropskoSelo3

EvropskoSelo4   EvropskoSelo5   EvropskoSelo6