Чаробна нана!

„Ђурини чаробњаци“ – ученици окупљени у школској задрузи коју води наставница Јелена Бибин, почели су са производњом етеричног уља нане за децу и одрасле.

Тим поводом, 17. децембра, одржане су и три приредбе у којима су учествовали ученици нижих разреда. „Чаробњаци Природњаци“ назив је драмског приказа који је режирала учитељица Соња Вујаковић – координатор културних дешавања у школи, а написала библиотекарка Светлана Бачулов. Како је тема текста здруживање покренуто мирисном наном, овај драмски приказ био је пригодан увод у активности школске задруге.

У приредби посвећеној нани и формирању школске задруге, учествовало је око четрдесет вредних и здружених ученика, а тога дана пратили су је најпре старији и млађи ученици са својим наставницима, а потом и родитељи наших ученика.

Покретање школске задруге, њене прве активности и промотивну представу пропратио је Просветни преглед у бр. 2790.