Професионална оријентација

Психолошкиња школе отпочела је интензивнији рад са ученицима осмог разреда на плану професионалне оријентације.

Ученици су, у оквиру часова одељенског старешине, размишљали и пислали на тему: Ја, професионално за петнаест година.

Циљ ове психолошке радионице је био да ученици покушају себе да сaгледају у даљој будућности, на жељеном послу.

На самом почетку тематика им је била мало чудна и страна, али су се убрзо опустили и „дали машти на вољу“… Били су упућени да претпоставе оно што ће волети на свом будућем послу, али и да сагледају све оно што мисле да би им представљало проблем, или потешкоћу…, а самим тим да поразмисле о добрим и лошим странама жељеног занимања.

У следећем полугодишту причамо конкретније о средњим школама и образовним профилима које желе да упишу. У плану су  упитници за самопроцену, индивидуална саветовања, формирање прелиминарне „листе жеља“, посете средњим школама, долазак особа које се баве различитим занимањима.

Драги родитељи, добро дошли сте да представите своја занимања нашим осмацима…

ЈМР