Радионица ,,ПРИЧАМ ТИ ПРИЧУ“

У току прошле недеље педагог школе је одржао радионицу под називом ,,Причам ти причу“ у одељењима четвртог разреда. Циљ ове радионице јесте да ученике упозна са једним од начина настајања неспоразума у комникацији, приказујући им процес стварања гласина, односно, искривљавања информација приликом преношења.

Уводом у ову активност деца постају свесна чињенице да гласине могу бити извор конфликата, али и да се њихово ширење може спречити.

Деца су кроз игру, један другом преносила причу коју им је педагог припремио на папирима. Учествујући у игри, ученици су имали могућност да увиде како се садржај који су чули, мења чак и када немају намеру да га промене приликом преношења неком другом.

Ученици су заједно са педагогом дошли до закључка , да гласине могу бити извор конфликата  и да се оне могу спречити само ако се као такве не преносе између ученика.

Педагог школе Бранка Јанчић