„Фит Педагогија“

Учитељица Зорица Трифунов и наставници Мидраг Мијатов и Јелена Бибин, били су у петак 19. 10. 2018. године учесници међународне конференције “Фит Педагогија“, која се одржала у ОШ “Младост“ у Томашевцу. Предавачи су били гости из Словеније, који су на веома занимљивом предавању учесницима представили нове методе у образовању.

Модел FIT4KID се састоји од мотивацијске педагогије, едукативних програма, техника, садржаја и смерница који се фокусирају на повећану употребу вежби и физичке активности у предшколској и основној школи. Покрет и довољна хидратација значајно утичу на функционисање читавог људског тела, укључујући и мозак, па је циљ пројекта повећање физичке активности и обезбеђивање хидрације. Ово промовише здравље, побољшава  учење и успех.