ИЗЛОЖБА Иван Антић – Архитектонично

У петак, 05.10.2018.године, ученици 6.разреда, у пратњи наставника Јована Ђорђевића су посетили изложбу Иван Антић – Архитектонично у Културном центру Зрењанин.

Архитекта Иван Антић (Београд, 1923-2005) био је професор београдског Архитектонског факултета, редован члан САНУ, члан Крунског савета, један од најзаначајнијих српских градитеља, чије су грађевине стваране у временском распону од готово педесет година.

Његов обиман и награђиван опус садржи бројна реализована и пројектована архитектонска дела. Ученици 6.разреда могли су да виде нека од најпознатијих: Музеј савремене уметности на Ушћу (Београд), Музеј у Шумарицама (Крагујевац), Спорски центар „25мај“ (Београд), спортска хала „Пинки“ (Земун), комплекс Дом пионира, са зградом РТБ и позориштем „Душко Радовић“ (Београд), хотел „Нарвик“ (Кикинда), хотел „Хајат“ (Нови Београд) и друга.