Посета покрајинског секретаријата

У понедељак, 1. октобра, нашу школу су посетили представници Покрајинског секретаријата за образовање – помоћница покрајинског секретара за материјално-финансијске послове, Валериа Корпонаи, и Јелена Млађеновић, саветница за развој образовања, васпитања и ученичког стандарда.  Весна Сакелшек, директорка наше школе, упознала је госте са простором и условима у којима се реализује настава у ОШ „Ђура Јакшић“ Зрењанин, као и са значајним успесима наших ученика и наставника у претходном периоду. Такође, ово је била прилика да се помене учешће школе у националним и међународним програмима – сарадња коју годинама остварујемо, најпре са Румунијом, а потом и са Словенијом. Посебна пажња посвећена је разговору о учешћима школе у пројектима који су подржани од стране Секретаријата.

У разговору са представницима Покрајинског секретаријата, учествовали су, осим директора, секретар, психолог и педагог школе, као и наставници – координатори првог и другог циклуса.