„Ускликнимо с љубављу светитељу Сави“ – школска слава 2024.

Најзначајнији празник у календару српских школа, Дан Светог Саве, обележили смо вече уочи 27. јануара, у свечаној сали МЗ „Граднулица“.  Школска свечаност је отворена химном светитељу Сави у извођењу хора, а уследило је обредно сечење славског колача у присуству свештеника. Учитељица Гордана Кнежевић (одељење 2/1) и наставник Игор Јакшић (одељење 6/1) предали су кумство за наредну годину учитељици Биљани Перин (одељење 3/3) и наставници Ружици Миолски (одељење 7/3). Присутне је потом поздравила директорка школе, Маја Алмажан, и честитала школску славу наставницима, ученицима и запосленима у колективу ОШ „Ђура Јакшић“. Уследио је програм ученика четвртог разреда, инспирисан ликом и делом најзначајније личности српске културе, који су припремиле учитељице Зорица Трифунов, Зорица Јешић и Весна Лугоња.

Ово вече је пригодним, истовремено и модерним тоновима, обогатио наступ школског оркестра и хора, под диригентском палицом наставнице Иване Петричић

Како је Савиндан прилика када директорка награђује наставнике који су школске 2022/23. године имали успеха припремајући ученике за такмичења, свечаност је и завршена у том маниру, прозивком и награђивањем најуспешнијих „Ђуриних“ наставниика, које су присутни поздравили снажним аплаузима:

„Значење џокера“ Владимира Пиштала и похвалница за следеће наставнике:

Разредна настава:

Миодраг Мијатов, техника и технологија

Јасмина Мијатовић, математика

Ружица Миолски, српски језик

Сандра Палатинуш, енглески језик- први циклус

Ивана Петричић, музичка култура

Верица Пивк, историја