Успех Тимее Петри на дечјем фестивалу пролећа

Друго по реду такмичење Festivalul copiilor -primăverii „Dor de primăvară,dor de Eminescu“ – дечији фестивал пролећа, одржано је 27. априла у Вршцу. Учествовали су ђаци од пет до осамнаест година старости. Било је пуно деце Румуна из целе Србије. Учесници су били подељени у три такмичарске групе: рецитатори, вокални солисти и такмичари који су представљали обичаје и традицију из свог краја. Ученица наше школе, Тимеа Петри I 4, је са својом учитељицом Лијом Петри учествовала на такмичењу са рецитацијом „În ţara lui Mură-n Gură“ и освојила ???? место. Била је на додели награда 11.05.2023. у Локвама и добила  диплому и пехар. Захваљујемо се организаторима фестивала „Românii Independenţi din Serbia“-„Независни Румуни из Србије“ и председнику др Доринелу Стану на овој манифестацији.