Дан планете земље

Циљ обележавања Дана планета Земље: подсетити све нас у каквом је стању природа наше планете на којој живимо, као и указати на проблеме екосистема, на загађење насељених места и на то како побољшати квалитету средине у којој живимо као и указати на то да деца кроз једноставне ствари могу много тога да ураде.

Активности ученика првог циклуса:

Ученици II-3, III-1, IV-1 и IV-3 обележили су 22.април, Дан планете Земље, креативним еко-активностима и тако указали на важност рециклирања и одговорног односа према природи.

Активности ученика другог циклуса:

1.Еко-уметност: Организовали смо изложбу уметничких радова ученика направљених од рециклираних материјала. Ученици су научити о важности рециклаже и поновне употребе ресурса, а истовремено су развијали своју креативност.-Награђени цртежи Хелена Пајић 61

2.Зелена дебатаЕко-филмови: Организовали пројекцију документарних филмова о заштити животне средине и имали смо дискусију о виђеном садржају. Тема округлог стола-Да ли је екологија политика. Ученици су износили своје мишљење и бранили различите ставове о заштити животне средине и одрживом развоју. Неке њихове идеје и размишљања забележила је наставница билогије и налазе се на паноу. Ово је одлична активност за постизање  критичког размишљања и развијање вештина комуникације.

3.Школска еко-акција: Ученици 6-3 учествовали су у акцији Рециклажа папира-Током године ученици прикупљају стару хартију и већ су вешти у томе али желели су да овог пута пробају да цео процес рециклаже заврше у школи.Овако то изгледа…..када све буде готово додаће и хидролат уља нане, који су направили ученици 7-3, па ће то бити рециклирани пеперминт папири

4.Зелена акција у школи-Мистериозно семе које клија: Адаптирана активност-радионица из  СТЕМ центра коју су ученици 5-3 на часу биологије фантастично приказали. Направили су кашасте бомбе од папира у бојама планете у којима је тајанствено семе. Мораће да га посаде, брину се о биљци док не порасте  и на крају помоћу ИТ апликације одреде о којој се биљци ради

5.Израда кућице за птице- Поново 5-3 и прелепе кућице постављене у дворишту школе. Најлепше кућице-Милица и Александар.

Научили смо данас да је сваки дан Дан планете Земље

Активности са сајта СТЕМ центар преузела и преуредила наставница биологије Јелена Бибин