„Свети Сава слогу слави“ – успех на Светосавском конкурсу

У Малом салону Народног музеја Зрењанин, одржана је свечаност поводом доделе награда за Светосавски ликовни и литерарни конкурс, као и отварање изложбе дечјих радова, пристиглих на исти, под називом „Свети Сава слогу слави“.
На конкурс је стигло 1010 радова из 21 школе са територије Зрењанина и општине Житиште.
Треће место у категорији од четвртог до шестог разреда освојио је рад наше Соње Перић VI3 (ментор/наставница Јелена Гојсовић), a похвале су добиле Мила Грубић, ученица III3 (ментор/учитељица Весна Лугоња), и Срна Радлински, ученица IV2 (ментор/учитељица Соња Вујаковић).
Међу 200 изложених радова нашло се и 10 радова ученика виших разреда наше школе: Мина Ковач VI3, Немања Аготић VI3, Сергеј Грубачки VI2, Хелена Пајић VI1, Михајло Станић VI1, Калина Попивода VI1, Јелена Радосав V2, Јелена Звекић V2, Сергеј Стојаков V2, Јана Гардиновачки V1; као и 27 радoва ученика нижих разреда: Ћазим Јашари IV3, Неда Радановић IV1, Василије Бабић II1, Зое Кункин I3, Ања Чикош I3, Нина Радловачки II2, Андреј Бојанић IV1, Тамара Попов II1, Сара Бошњаков IV2, Евгенија Симикић II1, Тимеа Петри I4, Тара Миловац IV3, Лазар Радичев IV3, Нађа Цвејић II2, Адриана Рајковић II1, Бојана Веселинов IV1, Алекса Дујаковић IV2, Ива Адамов I2, Лана Фајег I2, Хана Ковачевић IV1, Зара Замуровић IV1, Михајло Пејовић IV1, Страхиња Калопер и Филип Јосимов IV2, Милана Булаја IV3, Невена Николић II1, Лена Пругинић II2, групни рад ученика II2.
Изложба дечјих радова „Свети Сава слогу слави“ ће бити постављена до 8. марта 2023. године, у Малом салону Народног музеја Зрењанин.
Браво за „Ђурине“ креативце!!
Овај унос је објављен под Актуелно, Такмичења. Забележите сталну везу.