Контрацепција и полно преносиве болести – предавање за ученике осмог разреда

У гостима нам је била др Тијана Алексић спец. гинекологије и акушерства и слушали смо предавање “Контрацепција и полно преносиве болести”.

Кроз разговор о овој важној теми научили смо да препознамо знаке и симптоме полних болести, које се терапије примењују у лечењу, која је превенција, употреба ХПВ вакцине.

Такође, причали смо о бурним променама кроз које млади људи у периоду пубертета пролазе, како у биолошком , тако и у психолошком погледу. Докторка је стрпљиво одговарала на сва питања ученика којих је било заиста пуно. У условима све бржег живота, оптерећеним сталним изворима стреса, млад човек се налази у тешкој ситуацији – нагле промене, недовољни извори правих информација, доводе младог човека до погрешних одлука. Осмаци су научили да је важно бити информисан на стручан начин, да ништа није срамота питати и да смо сви одговорни за своје здравље.

Наставница биологије,

Јелена Бибин