„Путујемо по Европи“ – III1

Може ли се отпутовати у другу државу, упознати се с њеним обележјима, обичајима, знаменитостима, културом, а да се не изађе из школе?!
Ученици 3/1 и учитељица Марина Мајнерић су показали да може, захваљујући међупредметном повезивању.  Другари су мини пројектима једни друге упознали с Хором бечких дечака, Пратером у Бечу, Метеорима и Хиландаром у Грчкој. Грчки богови и Моцарт су испричали своје приче. Ученици су отворили врата и родитељима, својим најдражим гостима. По завршетку својих радних задатака, ученици су се почастили „Сахер“тортом, „Моцарт“куглама, грчком питом, а укусним цацики преливом су зачинили гирос. Смењивали су се валцер и сиртаки, дечји смех и задовољство.
Ово путовање је оставило одличан утисак на децу и родитеље, који су пружили велику помоћ у реализацији овог пројекта.
Следећа дестинација?
Видећемо која ће то бити европска држава, када ученици 3/1 и учитељица Марина буду извукли одговор из путујућег кофера!