„Дигиталне разгледнице завичаја у очима младих“ – пројекат ГНБ „Жарко Зрењанин“

Градска народна библиотека „Жарко Зрењанин“ нас је обавестила о пројекту који је реализовала уз финансијску подршку Покрајинског секретаријата за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама. Пројекат „Дигиталне разгледнице завичаја у очима младих“ реализован је са циљем да се млади упознају са културним благом свог града, подстакну на истраживање и учење уз примену савремене технологије.

У овај пројекат Библиотека је укључила више зрењанинских школа, а међу учесницима су били и ученици наше школе. Деца су најпре истраживала у Библиотеци о пет објеката значајних за културу нашег града, а затим и учила како се дигитализује прикупљени материјал, у чему су им помогли библиотекари информатичари Грдске народне библиотеке „Жарко Зрењанин“.

Настале дигиталне разгледнице се могу користити као наставни материјал и налазе се на на блогу Дигиталне разгледнице Зрењанина, који ће наставити да промовише културно благо нашег града.

Реализован пројекат 2021.