Обавештење о Oкружном/Градском такмичењу из страних језика

Обавештавамо Вас да ће се Oкружно/ Градско такмичење из страних језика одржати 13. и 14.03.2021. године (субота и недеља) са почетком у 10 часова у Основној школи „Ђура Јакшић“, у Зрењанину. У суботу ће се такмичити ученици из немачког, француског, руског и шпанског, док ће се у недељу такмичити ученици из енглеског језика. Ученицима је омогућено да се такмиче, на свим нивоима, из два страна језика.
Такмичење ће се спроводити у складу са препорукама Института за јавно здравље Србије, због тренутне епидемиолошке ситуације. За разлику од претходних година, пошто окупљање у школама није дозвољено, организација такмичења ће бити мало измењена:
–   ученици су у обавези да дођу у школу у периоду између 9.30 и 9.45, са ђачком књижицом и поптисаном изјавом. У школу улазе самостално, где ће их на улазу сачекати дежурни наставник који ће их, након мерења температуре и дезинфекције руку, спровести до учионице, у којој су распоређени.
–   наставници / родитељи не улазе у школу са ученицима непосредно пре почетка такмичења,
–   дежурни наставници биће наставници школе домаћина,
–   наставници који су распоређени у прегледачке комисије долазе у 11.15, са потписаном сагласности. Поступак при уласку у школу је исти као и код ученика.
–   прелиминарна листа ће бити посваљена одмах по завешетку рада прегледачке комисије.
–   на сајту школе домаћина, након такмичења, ће бити постављени и тестови и кључеви, а наставници и ученици ће бити у обавези да их погледају
–   уколико постоји основана жалба, наставници могу да се обрате нашој школи у понедељак 15.03.2021. у периоду од 8-10 часова, телефонским путем, на број наставнице Татјане Станимировић 0652606197, како би им послали скениран или усликан тест на увид.
–   коначна ранг листа ће бити направљена, након завршетку жалби
–   наког свега дипломе ће бити послате школама.
У прилогу се налазе сва неопходна упутства, па молимо директоре школа да их проследе свим наставницама страних језика и ученицима како би сви били благовремено информисани.
Уколико, у међувремену, од Друштва за стране језике, Министарства просвете или Института за јавно здравље добијемо другачија званична обавештења благовремено ћемо Вас обавестити.

Уколико наставник није у могућности да се одазове неопходно је обезбедити стручну замену, како би се регуларно могао одвијати рад свих испланираних комисија.

Списак дежурних наставника по учионицама

ЈЕЗИК УЧИОНИЦА НАСТАВНИК ШКОЛА
ЕНГЛЕСКИ ЛОНДОН Михић Моника Ђура Јакшић
Илић Снежана Ђура Јакшић
НЕМАЧКИ. ФРАНЦУСКИ, ШПАНСКИ, РУСКИ МИНХЕН, МАДРИД, ПАРИЗ, МОСКВА Штефковић Иван Ђура Јакшић
Молнар Бојана Ђура Јакшић

Списак наставника у прегледачким комисијама

Прегледачка комисија за енглески језик учионица ЛОНДОН:

Палатинуш Сандра Ђура Јакшић

Прегледачка комисија за немачки језик учионица МИНХЕН:

Штефковић Иван Ђура Јакшић
Молнар Бојана Ђура Јакшић
Илић Снежана Ђура Јакшић

Прегледачка комисија за шпански језик учионица МАДРИД:

Михић Моника Ђура Јакшић
Палатинуш Сандра Ђура Јакшић

Прегледачка комисија за француски језик учионица ПАРИЗ:

Бренда Моника Др Александар Сабовљев -Ечка
Палатинуш Сандра Ђура Јакшић

Прегледачка комисија за француски језик учионица МОСКВА:

Мајсторовић Јована Милош Црњански – С. Итебеј
Алмажан Маја Ђура Јакшић

Моле се колеге који су дежурни и у прегледачким комисијама, да озбиљно схвате своје дужности и одазову се својим задужењима, како би се такмичење успешно одвијало.

Организатор такмичења
Актив наставника страних језика

Срдачан поздрав,
Весна Сакелшек

Овај унос је објављен под Актуелно, Такмичења. Забележите сталну везу.