Еколошке хранилице за птице – одељење II2

На часу ликовне културе, а у корелацији са садржајима из пројектне наставе, српског језика, света око нас и чоса, ученици II2 су направили занимљиве еколошке хранилице за птице од поморанџине коре, канапа и дрвца…од алата су користили само маказе и ножић. Добра воља, љубав према животињама и вешти прстићи ученика били су потребни за израду ових хранилица које ће сигурно усрећити птице станарице у овим хладним данима.

Ученици II2 нам са својом учитељицом Соњом Вујаковић поручују да сада, када је наглашена потреба за уносом витамина и када је потребно уносити цитрусе, не бацимо све коре од поморанџе, грејпа и лимуна, него да се сетимо и птичица које у зимском периоду све теже долазе до хране, направимо хранилице и окитимо њима дрвеће у свом дворишту, а затим да их редовно пунимо мрвицама и зрневљем као што ће они након ужине, за време одмора то чинити у нашем школском дворошту.