Биологија-физичко васпитање

Mултидисциплинарнa наставa, хотизонтална међуактивска корелацијa и наравно часови који су интересантни и на којима се више учи и памти  cу  нешто уобичајено, што се у нашој школи подразумева.

Mеђусобно ce могу повезивати сродни предмети, али и они за које се чини да су везе веома далеке. Један од тих часова  се показао  ефикасним и  већ годинама је у плановима наставника. То је  корелацијски час биологија –физичко васпитање (наставници Јелена Бибин и Игор Јакшић), где ученици утврђују знања о обољењима и оштећењима мишића као и значају физичке активности на раст и развој организма. Такође и на практичан начин сагледавају значај физичке активности и обликовања мишићне масе.

Ове године час корелације (одржан 15. новембра) у одељењу VII1,а присуствовало  и VIII3 и наставници Јасмина Мијатовић и Јован Ђорђевић изгледао је овако:

Јелена Бибин, наставница биологије