На изложби „Град у архитектури|архитектура у граду”

Ученици 6.разреда, у пратњи наставника Миодрага Мијатова и Јована Ђорђевића, посетили су у Културном центру Зрењанина  изложбу  Град у архитектури/архитектура у граду – Бечкерек – Петровград – Зрењанин.

На овај начин, ученици су добили могућност да наставне садржаје са часа из области архитектуре и грађевинарства повежу са садржајем ове интересантне изложбе.

Најзначајнија остварења међуратне архитектуре интернационалног стила у нашем граду припадају архитекти Ђорђу Табаковићу који је обележио тридесете године XX века у Војводини. Његов опус на изложби је и најсвеобухватније приказан: Дечји дом (1935), Трговинско-индустријска комора (1936), Основна школа „Ђура Јакшић“  (1937), Берза рада (1938) и други значајни објекти.