Спортско дружење на „Жогаријама“

Ученици од I до IV разреда наше школе су јучерашње после подне провели у занимљивим спортским активностима. Наиме, на Тргу слободе одржана је манифестација „Жогарије“, чији је идејни покретач „MEDIA SPORT“ из Словеније, а лиценцирани технички организатор за Србију НУ „Жогарија – Црна Гора“.

Циљ ове међународне спортско-рекреативне манифестације, која се већ дванаест година успешно одржава у Аустрији, Италији, Мађарској, Словенији, Хрватској, Босни и Херцеговини и Црној Гори, а од ове године и у Србији, јесте подстицање физичке активности код деце, развој моторике, као и заједништва и фер-плеја.

Представници наше школе, у пратњи учитељица Зорице Трифунов, Гордане Кнежевић и Зоране Ракић, заиста су уживали у играма. На спортском надметању, „Ђурини“ играчи заузели су 2. место, а са овог догађаја понели су веома лепе утиске.  🙂

[slideshow_deploy id=’7788′]