Трећи део радионице „Репродуктивно здравље младих“

Завршни круг активности осмишљених са циљем да се рани адолесценти информишу о репродуктивном систему и начинима да се одговорно понашају према свом телу као и избегну могуће проблемске ситуације, спроведен је у нашој школи 24. маја као међушколска корелација.

Наставница Јелена Бибин, дочекала је гошће из Медицинске школе које су нашим ученицима одржале врло интересантна предавања, прилагођена њиховом узрасту. Ученице 2. разреда Медицинске школе, Тамара и Ана су, у виду вршњачке едукације, представиле која су то све средства за контрацепцију која постоје, која су више, а која мање сигурна, уз савете коме да се обрате уколико се нађу у недоумици или проблему. Излагање је пропраћемо фотографијама, као и узорцима неких од средстава.

Затим су предавачице говориле о полно преносивим болестима, начинима на које се оне преносе и могућностима лечења.

На крају се ученицима обратила професорка биологије, Ивана, као трећа гошћа, са жељом да укаже на последице прераног ступања у полне односе, као и на статистику када је реч о овој теми на нивоу наше државе.

Током три школска часа у мултимедијалној учионици, ученици шестог и седмог разреда врло пажљиво су пратили излагања, учествовали у разговору и показали велико интересовање за ову адолесцентнима веома важну тему.

[slideshow_deploy id=’7778′]