„Ритови Доњег Потисја“

Промоцију Специјалног резервата природе „Ритови Доњег Потисја“, одржану 14. фебруара у свечаној сали МЗ „Граднулица“, пратили су ученици 4. и 8. разреда наше школе. Са радом ове установе, ђаци су се упознали путем краћег филма и промо-материјала. Предавач је била дипл. биолог Јасна Јованов, стручни сарадник у заштити и одрживом коришћењу резервата, као и чувари природе – Стево Чорокало, руководилац Чуварске службе, и Милан Плавшић. Предавачи су едуковали ученике о овом заштићеном подручју и упознали их са строго заштићеним врстама које се налазе у резервату „Ритови Доњег Потисја“.

Старији ученици су активно учествовали у дискусији, а посебно им је била занимљива прича о бициклистичкој рути СРП „Ритови Доњег Потисја“- СРП „Тителски брег“ и мерама заштите рибљег фонда на делу рибарског подручја „Банат“-Тиса 2.