„Добре вибрације интеркомуникације“

У Народном позоришту „Тоша Јовановић“, у оквиру  манифестације „Ноћ истраживача“, а у вези са овогодишњом  темом:“ Мреже интеркомуникације“, по идеји учитељице Соње Вујаковић (ауторке и координаторке дешавања у позоришту), реализован је велики друштвени експеримент за памћење под називом: „ДОБРЕ ВИБРАЦИЈЕ ИНТЕРКОМУНИКАЦИЈЕ“. У експерименту је учествовало стотину деце, по једно одељење из четири Основне школе: „Ђура Јакшић“(учитељица Соња Вујаковић),“ Жарко Зрењанин“(учитељица Ивана Бошњак), „Вук Караџић“(учитељица Соња Љуботина) и “ Др Јован Цвијић“(учитељица Александра Радановић). И све је било у складу са темом … умрежиле су се учитељице, повезале школе са четири различита краја града, упознале и спојиле децу кроз креативне активности … деца су два сата активно учествовала у раду стварајући своју нову мрежу пријатељства и ширећи добре вибрације. На самом почетку, деца из сваке школе су се представила својим поздравом који су сами креирали (а подразумевао је покрет телом и глас) и реченицом о томе шта за њих значе речи мрежа, интеркомуникација, умрежавање … чуло се у овом делу много дивних и оригиналних објашњења попут овога: „Када се људи венчају, они се умреже и онда плету породичну мрежу“.

Уследиле су затим активности у измешаним групама … записивање свог имена; цртање аутопортрета- селфија; писање реченица на тему- комуникација, интеркомуникација,повезивање; бирање и певање заједничке песме; уплитање својих трака (свака школа је имала своју боју) у рам за ткање стварајући уметнички приказ мреже-умрежавања. Све своје радове су качили на мрежу … Када су то завршили, изашли су испред позоришта и повезани, занимљивим драмским играма- покретом, гласом, преносили информације и слали добре вибрације, укључујући радо и заинтересоване пролазнике и посматраче… Сви су сарађивали,  били активни -деца, учитељице и дали свој лични печат експерименту … Насмејани, расположени и задовољни, пуни лепих утисака на крају су се поздрављали игрицом: „Драго ми је да смо се упознали!“

Мислим да можемо бити поносни на овај  експеримент, са највећим бројем учесника као Град, рекла је учитељица Соња Вујаковић, аутор и координатор овог експеримента.