Промоција Црвеног крста

У понедељак, првог дана Дечије недеље смо у свечаној сали имали предавање у организацији службе за информисање и промотивне активности Црвеног крста Србије. Циљ предавања је био да се ученици упознају са бројним акцијама које води Црвени крст и да се подсете на хумане вредности које они промовишу. Неке од акција су: Превенција болести зависности, Промоција здравих стилова живота, Психосоцијална подршка, Прва помоћ и реалистички приказ повреде, стања и обољења, Разна такмичења и обуке, Програм опоравка социјално угрожене деце, Програм народних кухиња, Програм социјалне инклузије, Програм бриге о старима и бројне друге.

Част нам је да објавимо да је у нашој школи почела са радом секција Црвеног крста, а први чланови су:

• Ивана Младеновић
  • Јелена Недовић
  • Миљана Перкић
  • Никола Непeргаћа
  • Милица Савурдић
  • Мина Никин
  • Анастасија Грујић
  • Кристијан Киш
  • Ана Младеновић
  • Тара Кантар
  • Амелиа Сабо
  • Сара Попов

Координатор секције је наставница Јелена Бибин, а представник наше школе је учитељица Соња Вујаковић.