Часови народне традиције у III/2

У оквиру предмета народна традиција, ученици III2, учитељице Радосне Влајков, Софија Ћурчин, Александра Петровић, Давид Тодић и Огњен Петровић посетили су посластичарницу „Симон“ и обавили интервју са њеним власником. Питања су се односила на делатност посластичарнице, најтраженији колач, машине и алате за рад.

Такође, у оквиру истог предмета, ученици овог одељења, Јована Лазаров, Милица Лудошки и Давид и Филип Вуков посетили су златару „Ормаи“ и интервјуисали запослене о њиховим делатностима, најпопуларнијем комаду накита, алатима за рад.

На једном од часова, мајка ученице Милице Кеврешанов, Селена Шерфезе, демонстрирала је кројачки занат. Ученици су је заинтересовано пратили, а неки од њих су пожелели да се и сами једног дана баве овим креативним занатом.