„Мојој школи за бољи развој ума“

Школска библиотека је почетком октобра покренула акцију „Књига на дар“. Добра
воља и леп гест ученика и наставника ОШ „Ђура Јакшић“ допринели су да се на полицама школске библиотеке нађе још 323 књигe. Ученици су поклањали сликовнице, лектире и остале књиге које су „прерасли“, а наставници дела класичне и савремене светске књижевности. Успела акција, куповина књига на овогодишњем Сајму књига у Београду, поклон-књиге пријатеља из Румуније и МЗ „Граднулица“, испуниле су школску библиотеку новим и атрактивним садржајима.

ако је акција „Књига на дар“ замишљена као један од начина прикупљања књига за
школску библиотеку, ученици наше школе учинили су да она постане и више од тога. Пишући занимљиве посвете, поклањајући цртеже и прикладне паное, наши ђаци поменуту акцију учинили су креативнијом и оригиналнијом, а школску библиотеку лепшим и садржајнијим простором. Акцију „Књига на дар“ сада бисмо могли назвати управо онако како је Бојана Ђурић, ученица IV3, написала у својој посвети:

„МОЈОЈ ШКОЛИ ЗА БОЉИ РАЗВОЈ УМА!“.

ХВАЛА свима који су учествовали на различите начине у поменутој акцији, као и ПОХВАЛА за све оне занимљиве радове
који сада красе нашу школску библиотеку.

Светлана Бачулов, школски библиотекар

/p