„Дрога није твој избор“

У понедељак 18. марта ученици осмог разреда наше школе посетили су Културни центар у коме је било организовано предавање за ученике свих зрењанинских основних школа, њихове родитеље и наставнике. Том приликом одиграна је представа „Дрога није твој избор“ у којој су представљени проблеми са којима се сусрећу зависници. Два глумца, младић и девојка, сликовито су дочарали зашто и како се почиње са коришћењем дроге, какав је живот зависника, на шта су све они спремни како би набавили довољну количину хероина и на крају до чега доводи редовно конзумирање наркотика. Кроз позоришну представу је на едукативан и превентиван начин представљен живот наркомана и трагичне последице коришћења дроге као што су вршњачко насиље, насиље у породици, трговина људима и други облици криминала. Након представе организована је трибина у којој су учествовали психолози, здравствени радници, чланови полицијске и градске управе.

Присуствовање данашњој представи и трибини било је веома  корисно. Вратили смо се кући са чврстим уверењем да дрога свакако није наш избор!

Маријана Вулетин VIII 2