СТЕМ образовање

У суботу 25.5. 2019. године били смо гости ОШ”Вук Караџић” у Зрењанину, где нас је наставница биологије Зорица Радишић упознала са радом СТЕМ секције у њиховој школи. Изузетно занимљива радионица, потпуна ангажованост ученика и атмосфера у стем кутку у кабинету биологије охрабрили су нас и заинтересовали да се и ми прикључимо и заједно са другарима из Вука направимо СТЕМ мрежу школа☺☺

Шта је СТЕМ образовање?

СТЕМ је акроним који се односи на неколико академских дисциплина: Science (наука), Technology (технологија), Enginnering (инжeњерство) i Mathematics (математика). Наука је веома широка област: почиње од света који нас окружује, служи да боље разумемо свет око нас. Да би се направиле ствари које нас окружују неопходно је инжењерство. Технологија је неизоставни део наше свакодневица и утиче на мењање света око нас. Све ове дисциплине се ослањају на математику коју свакодневно примењујемо у продавници, банкама.