Републичко такмичење у шаху

Никола Литричин, ученик 4./1 разреда, након освојеног 1.места на Окружном такмичењу у шаху(узраст 4.разред) био је и на Републичком такмичењу.
Никола шах тренира тек две године и ниже успехе. И овим одласком је постигао велики успех. Републичко такмичење је одржано у Пироту 18. и 19.маја 2019. у ОШ-Вук Караџић.
Одлазак учесника из нашег округа је одлично организован. Такмичари су се дружили, упозналу нове другаре, видели знаменитости града(средњовековну тврђаву-Кале, Дивљански стари храст), такмичили у пријатној атмосфери и вратили пуни утисака које су поделили са другарима.
Никола је заузео 25.место од 48 учесника 4.разреда Републике Србије . То је одличан пласман. Желимо му да настави степеницама успеха како у шаху, тако и у нашој школи јер је одличан ученик и изврстан друг.

Учитељица Марина Мајнерић