Еко друг

11.4.2019. у четвртак, представници Еко-групе из наше школе, ученици Лука Дувњак, Алекса Малушић, Тадија Иваница, Амелиа Сабо и Ирма Пинтер су у пратњи наставника Миодрага и Јелене учествовали на манифестацији ЕКО ДРУГ, која се одржала у Меленцима. У оквиру пројекта “За чистије и зеленије шуме” школа домаћин ОШ”Др Бошко Вребалов” је припремила изузетно занимљиве радионице и предавања где су наши ученици представили нашу школу кроз еколошке активности које радимо.

Након тога је дружење настављено у парку бање “Русанда” где се наставило са радионицама. Овакав вид амбијенталне наставе се показао као изузетно успешан не само у стицању нових знања и вештина, него и зато што утиче на развијање здравих стилова живота и развијање еколошке свести, а целодневни боравак у природи је од немерљивог значаја.

Јелена Бибин, наставница биологије